Naše delo

Znak vodnik jazbečarja in vodnik terierja se lahko podeli le enkrat. Izdelan je iz srebra in ima na hrbtni strani zaporedno serijsko številko. Klub ljubiteljev psov jamarjev Slovenije podeljuje ta znak na predlog strokovne komisije in po sklepu upravnega odbora Kluba ljubiteljev psov jamarjev od leta 1999. Znak se podeljuje samo za opravljeno vsestransko uporabnostno preizkušnjo v organizaciji kluba, in sicer za psa ali psico, ki ga je vodnik izšolal sam.

Pogoj za pridobitev znaka vodnik jazbečarja ali vodnik terierja je uspešno opravljena vsestransko uporabnostna preizkušnja z istim ali z različnimi psi in sicer:

I. nagradni razred (ena preizkušnja) ali II. nagradni razred (dve preizkušnji) ali III. nagradni razred (tri preizkušnje).

Nosilci srebrnega znaka vodnik jazbečarja:

  1. Alenka Zabukovec, Jobstova 4, Žiri, z resastim jazbečarjem Kanom – prvi nagradni razred
  2. Ivo Leban, Volče 94, Tolmin, z resasto jazbečarko Astro Volčansko – prvi nagradni razred
  3. Ladislav Steinbacher, Tomšičeva 50, Slovenska Bistrica, s kratkodlako jazbečarko Dono Izpod svetega Urha – prvi nagradni razred
  4. Risto Verbič, Jobstova 4, Žiri, z resasto jazbečarko Moli – prvi nagradni razred
  5. Ljubo Mrakič, Ravni Laz 13, Tolmin, , z resastim jazbečarjem Astorjem Volčanskim – prvi nagradni razred
  6. Miha Robič, Brinje cesta II/3, Grosuplje, z resasto jazbečarko Ajko – dvakrat drugi nagradni razred
  7. Tomo Draksler, Kališka 16, Kranj, z dolgodlakim jazbečarjem Sakom z Hradečku – dvakrat drugi nagradni razred
  8. Matjaž Roter, Gradiška 2a, Pesnica, z resasto jazbečarko Ceno – prvi nagradni razred
  9. Tomaž Pavčnik, Log 1, Hrastnik, z resastim jazbečarjem Calpus Didgeredoo, prvi nagradni razred
  10. Primož Rauter, Vodnikova c. 5, Bohinjska Bistrica, z resasto jazbečarko Mala, prvi nagradni razred
  11. Viktor Čeč, Stritarjeva 25, Velike Lašče, z resastim jazbečarjem Bobi Negojški, prvi nagradni razred
  12. Dušan Rosenfeld, Stantetova 28, Maribor, z resasto jazbečarko Ajka, prvi nagradni razred
  13. Viktor Avguštin, Pristava 32, Ptujska Gora, z resasto jazbečarko Iro Trški vrh, prvi nagradni razred

Nosilci srebrnega znaka vodnik terierja:

  1. Andrej Zemljič, Kidričeva 6, Ajdovščina, z nemškim lovskim terierjem Dikom Podpečniškim – prvi nagradni razred
  2. Rudi Verovnik, Otiški Vrh 15, Šentjanž pri Dravogradu, z nemškim lovskim terierjem Astorjem – prvi nagradni razred
  3. Stanko Lihtenvalner, Ilovci 15, Miklavž pri Ormožu, z nemškim lovskim terierjem Brinom – dvakrat drugi nagradni razred
  4. Darko Pungeršič, Vinji Vrh 8b, Šmarješke Toplice, z nemško lovsko terierko Divo Nebeško – dvakrat drugi nagradni razred
  5. Dušan Štucin, Gradišče 37, Ajdovščina, z nemško lovsko terierko Besi Ribniško – prvi nagradni razred
  6. Dejan Poljanšek, Rimska cesta 16a, Log pri Brezovici, z nemško lovsko terierko Gejšo – prvi nagradni razred
  7. Mirko Slemenšek, Dolnje Brezovo 33, 8283 Blanca, z nemškim lovskim terierjem Dikom – prvi nagradni razred
  8. Anton Kos, Pod gonjami 129, 2391 Prevalje, z nemškim lovskim terierjem Borom – prvi nagradni razred